Woman Secret – Imperial VITAMINS

30 / okt

Konečne tehotná?

Pokúšate sa s partnerom o vaše vytúžené dieťatko? V tom prípade je pochopiteľné, že chcete byť informovaní, ako na tom ste – či sa „to“ už podarilo. A to ešte skôr, ako vám to povie lekár v ambulancii. Dobrú službu vtedy urobia tehotenské a ovulačné testy. Tie druhé dokonca môžu predpovedať, v ktorom čase je pravdepodobné, že otehotniete.

Tehotenské testy zaznamenávajú prítomnosť tehotenských hormónov v moči. Teda choriového gonadotropínu – HCG. Tento hormón začína telo ženy produkovať po tom, keď sa oplodnené vajíčko usadí na výstelke maternice. HCG pomáha rastu a vývoju maternice a plodu. Domáce tehotenské testy odhalia prítomnosť HCG v moči, v lekárni ich dostanete s označením 10 IU/ml. Tieto čísla hovoria o tom, akú hodnotu hormónu HCG test v moči zachytí. Testy 10 IU/ml sú citlivejšie a odhalia tehotenstvo skôr. Vhodné sú pre každú ženu v plodnom veku, najmä po nechránenom pohlavnom styku. Tehotenské testy obsahujú časť určenú na zachytenie vzorky moču a časť, ktorá ukáže výsledok. Niektoré sa vkladajú priamo do prúdu moču, iné sa ponárajú do nádobky s močom, prípadne sa na ne moč nanáša pipetou. Väčšina testov je celodenných, a preto ich možno použiť kedykoľvek počas dňa. Lekári však odporúčajú kontrolovať ranný moč, ktorý obsahuje najvyššiu koncentráciu hormónu HCG.

JEDNODUCHO A RÝCHLO

V lekárňach možno kúpiť veľmi kvalitné tehotenské testy Woman secret „Baby“. Dostanete ich v rôznych variáciách – buď obsahujú klasický testovací prúžok, alebo kazetu s plastovou pipetou a nádobkou na zachytenie moču, alebo tyčinku, ktorá sa vkladá do prúdu moču. Všetky možnosti sú rýchle a jednoducho sa používajú. Vysoká citlivosť testov a ich presnosť umožní pri správnom používaní zistiť prípadné tehotenstvo už päť až sedem dní po počatí. Citlivosť testu je 10 lU/ml. Či budete mamička, zistíte pohodlne doma. Samozrejme, po domácich testoch treba absolvovať vyšetrenie u gynekológa.

PREDPOVEDÁ OVULÁCIU

Ďalším pomocníkom, ktorý vás môže posunúť k bábätku, sú ovulačné testy Woman secret „Right time“. Ide o testy, ktoré predpovedajú, kedy máte zvýšený LH hormón – teda luteinizačný hormón a blížite sa k ovulácii. Tento hormón podporuje vo vaječníkoch vývoj vačkov zvaných folikuly, ktoré obsahujú vajíčka – budúci zárodok života. Pred použitím testu musíte sledovať dĺžku menštruačného cyklu – zistiť počet dní od prvého dňa menštruácie do dňa nesledujúcej menštruácie. Testy obsahujú balenie s dvadsiatimi prúžkami. Denným používaním ovulačného testu ľahko zistíte, kedy sa blížite k ovulácii. Nárast LH hormónu signalizuje, že k ovulácii môže dôjsť v najbližších 24 až 48 hodinách. Ak budete mať pohlavný styk práve v tom čase, šance na otehotnenie sa maximalizujú.

Zdroj: Slovenka - Woman secret