Woman Secret – Imperial VITAMINS

Používala som ovulačné testy a na základe nich som mala pohlavný styk v správnom čase, no neotehotnela som. Prečo to tak je?
Júlia 26 z Námestova

Kým sa žene podarí otehotnieť, trvá to nejaký čas. Treba počkať aj niekoľko cyklov so správne načasovaným pohlavným stykom. No treba podotknúť, že šance na otehotnenie klesajú s vekom ženy. Pokiaľ sa Vám nepodarí otehotnieť počas jedného roka, odporúčame sa obrátiť na Vášho gynekológa.

Ako zasielate ovulačné a tehotenské testy? Nechcela by som, aby sa niekto v mojom okolí dozvedel, čo zásielka obsahuje.
Mária z Ľubochne

Nemáte sa čoho obávať, ovulačné a tehotenské testy zasielame diskrétne v nepriehľadnej krabičke. Nie je možné identifikovať obsah zásielky.

Niekedy počas ovulácie krvácam. Čo to znamená?
Katka z Bratislavy

Ovulačné krvácanie je častý jav. Spôsobuje ho krátkodobý pokles ženských pohlavných hormónov. Oblasť na vaječníku, kde ovulácia prebehla, môže krvácať a to vás môže mierne dráždiť alebo bolieť.

Môže ovplyvniť alkohol alebo lieky výsledok merania tehotenského testu?
Mária z Kokošova

Alkohol výsledky neovplyvňuje, ale lieky obsahujúce hormón HCG môžu ovplyvniť meranie, preto odporúčame navštíviť lekára a dohodnúť s ním termín merania.

Moja menštruáciu sa objavila v obvyklom čase, ale trvala kratšie a bola veľmi slabá. Pozorujem na sebe, nejaké tehotenské príznaky, ale keď som si spravila test, bol negatívny. Môžem byť tehotná?
Nina z Banskej Bystrice

Krátko po otehotnení hladina HCG ešte nie je dosť vysoká na to, aby došlo k úplnému vynechaniu menštruácie. Preto sa niekedy javí ako slabšia a kratšia. Z rovnakého dôvodu Vám nemusel vínsť ani pozitívny tehotenský test. Tieto príznaky však nemusia jednoznačne znamenať tehotenstvo. Odporúčame navštíviť svojho gynekológa.

Spravila som si tehotenský test a vyšiel pozitívne, no následne nato sa dostavila menštruácia. Som či nie som tehotná?
Sofia z Lučenca

Ak je vaša menštruácia slabšia a trvá kratšie ako obykle, poprípade máte zvýšenú bazálnu teplotu, je šanca že ste tehotná. Odporúčame po skončení menštruácie si urobiť druhý tehotenský test. Ak je pozitívny, navštívte Vášho gynekológa. Ak je druhý test už negatívny, pravdepodobne došlo k spontánnemu potratu.

Vynechala mi menštruácia. Následne nato mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Navštívila som doktorku, avšak krvný test mi vyšiel negatívne, ani na ultrazvuku nebolo nič vidieť. Bola som tehotná?
Mirka zo Žiliny

Pravdepodobne ste boli tehotná, no bohužiaľ došlo k spontánnemu ukončeniu vývoja zárodku. Ak nebol žiadny problém s otehotnením a stalo sa to len raz, nemáte sa čoho obávať. Ďalšie tehotenstvo by malo prebiehať bez problémov.

Môžem otehotnieť, ak som mala pohlavný styk počas menštruácie?
Anna z Dolného Kubína

Je to možné. No plodné dni bývajú v období ovulácie a ak máte krátky menštruačný cyklus, ovuláciu môžete mať už 6 deň cyklu. To znamená, že vaše plodné dni sa nachádzajú veľmi blízko dní, počas ktorých krvácate.

Môžem použiť test hneď po tehotenstve alebo potrate?
Zuzka zo Štúrova

Po tehotenstve alebo potrate trvá zhruba 9 týždňov, kým sa hormón HCG zo ženského tela úplne vylúči. Krátko po potrate sú v moči prítomné vysoké koncentrácie hormónov LH a HCG a ovulačný test môže byť falošne pozitívny. Tak isto, môže byť aj tehotenský test pozitívny, hoci tehotná nebudete.