Woman Secret – Imperial VITAMINS

22 / nov

Kedy sa môžu objaviť na tehotenskom teste „falošné“ dve čiarky?

Túžba po dieťatku je v určitom veku u každej ženy prirodzená. Niekedy však telo a duša nespolupracujú tak ako by mali. Hlavne keď si „bocian“ dáva poriadne na čas. Práve vtedy sa môžu aj vám objaviť na tehotenskom teste „falošné“ dve čiarky!

Tehotná netehotná

Naša psychika dokáže priam neuveriteľné divy. A dokáže veľmi účinne manipulovať aj našim telom. Za všetko môže vlastne mozog, ktorý riadi procesy v organizme. Ak nastane porucha, môže si vaše telo skutočne myslieť, že ste tehotná a začne sa podľa toho aj správať.

V prípade pseudotehotenstva na sebe žena sleduje rovnaké príznaky ako pri bežnom tehotenstve. Potrápia ju bolesti, nevoľnosti, strata menštruácie, zväčšia sa jej prsia i maternica a navonok sa aj bruško zaguľatí. Telo si myslí, že je tehotné a vylučuje príslušné hormóny, takže v niektorých prípadoch môže mať žena aj pozitívne tehotenské testy.

Nepríjemné príznaky

Spočiatku môže na základe príznakov potvrdiť tehotenstvo aj lekár. Až neskôr ukáže ultrazvuk, že vytúžené dieťatko chýba. Bohužiaľ, lekárska veda zatiaľ presne netuší ako vzniká tento zdravotný problém, zistilo sa však, že sa v mnohých prípadoch jedná o hormonálnu poruchu v spojení so stresom a psychickým tlakom.

Nepríjemnou správou o neexistujúcom tehotenstve sa to však ani zďaleka nekončí. Mnohé pacientky nedokážu tejto správe uveriť, veď sa im konečne splnil sen. Cítia sa ako v začarovanom kruhu, doslova je to pre ne nočná mora.

Prvým krokom je v tomto prípade odhalenie problému a liečba. A to nielen u gynekológa, ale aj v poradni psychológa. Veľmi dôležitú úlohu zohráva prístup partnera a najbližšieho okolia, ktoré by malo byť plné podpory a porozumenia. Nenaplnená túžba po vlastnom dieťati je totiž veľmi bolestivá.

Svet nie je čierny

To, že sa to ani tento krát nepodarilo neznamená, že sa to nepodarí vôbec. Mnohé páry čakajú na svoje dieťatko i dlhé roky, nič preto nie je stratené. Nebojte sa požiadať o pomoc lekárov – nielen gynekológa, ale aj psychológa. Čím skôr sa totiž zbavíte zbytočného tlaku a úporných myšlienok na dieťatko, tým skôr sa vám telo odvďačí, uvoľní a vy skutočne otehotniete.

Zdroj: zena.atlas.sk